Czy wymioty i biegunka mają związek z kleszczem w ciele?

Witam ostatnio miałam kleszcza na nodze był wielkości około 2 mm bardzo mały udałam sie do lekarza po wyciągnięcie go prawdopodobnie był na nodze około 20 godzin lekarz przepisał profilaktycznie krople notahel 5d 3x15 kropli dziennie . Po 2 dniach byłam na kontroli lekarz powiedział ze wszystko Ok. Po 4 dniach mam wymioty i biegunkę oraz temperaturę 37 stopni czy to objaw związany z kleszczem ? Brak rumienia. czy objawy mogą być tak szybko ? Zrobię badania ma Berlioza ale m czekać 6 tyg :(

Proszę Pani, Pani objawy nie mają nic wspólnego z Boreliozą. Wymioty i biegunka to nie są objawy tej choroby. Stosowanie Notahelu nic nie spowodowało. Jest to preparat homeopatyczny. Jak czytam opis tego preparatu to nóż mi się w kieszeni otwiera. Proszę poczytać:,, Lek uzyskuje się z Penicillium chrysogenum. Nie jest antybiotykiem, nie zawiera kwasu penicylinowego, nie ma typowych dla antybiotyków beta laktamowych działań ubocznych, nie wywołuje alergii, nie jest hepatotoksyczny, nie niszczy fizjologicznej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, nie powoduje powstawania szczepów opornych na penicyliny". Jeszcze można dodać jedną właściwość, NIE DZIAŁA BO NIE MOŻE. Proszę się nie martwić. Dolegliwości gastryczne powinny ustąpić w ciągu kilku dni, a badań na Boreliozę nie ma potrzeby wykonywać. W przypadku wystąpienia innych dolegliwości proszę zgłosić się do lekarza.