Czy wymioty kilka dni pod rząd są niebezpieczne i co oznaczają?

Witam! Zaczęłam mieć jakieś dziwne dolegliwości... a mianowicie wczoraj trzeci dzień pod rząd wymiotowałam i zastanawiam się dlaczego. Mój mąż bardzo się zaniepokoił, ponieważ bardzo mało jem, a wymiotowałam. Nie mogłam się niczym zatruć, ponieważ zjadłam po południu zaledwie trzy kromki chleba z szynką, a potem trochę chipsów od synka i później już nic nie jadłam. Tak jest trzeci dzień. Od czego mogę mieć te wymioty? Nic mnie nie bolało, po prostu było mi niedobrze i to kolejny dzień pod rząd w porze wieczornej:( Pomóżcie i powiedzcie od czego je mam?:(

Witam serdecznie!
Ta przykra dolegliwość jest znana chyba każdemu, najlepszym rozwiązanie będzie udanie się do lekarza - specjalisty gastrologa. Wymioty to wydalanie przez usta zawartości żołądka, wywołane przez silne skurcze przepony ścian żołądka i tłoczni brzusznej. Nazywa się je również torsjami. Mogą towarzyszyć schorzeniom różnych układów naszego organizmu. Długotrwałe torsje prowadzą do odwodnienia organizmu i zaburzeń elektrolitowych.
Weź pod uwagę:
Jeśli wymiotujesz, przyjmij pozycję pochyloną i natychmiast wypluwaj wymiociny, bo gdy dostaną się do krtani i płuc, mogą spowodować ostre zapalenie płuc;
Po wymiotach - kolejny posiłek możesz zjeść najwcześniej po 1-2 godzinach (należy unikać pokarmów stałych, by nie podrażniać żołądka);
Uzupełniaj płyny (około 3-4 litrów na dobę) i sól.
Pozdrawiam