Czy wynik badania homocysteliny 27,02 mol/l jest w normie?

Wynik badania homocysteliny to 27,02 mol/l co mam zrobić. Może powtórzyć badanie ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik jest podwyższony. Teoretycznie może Pani/Pan powtórzyć badanie. Jeśli wynik ponownie będzie podwyższony, wskazane jest określenie przyczyny takiej patologii. Potencjalnie może być to wynik palenia papierosów, cukrzycy, stosowanych leków, niedoborów witaminowych, schorzeń tarczycy ale nawet nowotworów.