Czy wynik badania krwi może odpowiedzieć na pytanie, dlaczego bolą stawy nóg?

Jeśli mnie bolą stawy u nóg robiłem wyniki krwii morfologię i wyszlo ze mam 108 plytek krwii i powtorzylem badania i wyszlo mi 99 plytek krwii co to może mi dolegać? Lekarz mnie wysłał na USG i były ok

To jakaś całkiem niezależna sytuacja, gdyż niski poziom płytek krwi nie powinien być przyczyną bólów stawów kończyn dolnych chyba, że ma to związek z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Radziłbym, jeszcze w tej kwestii skonsultować się z reumatologiem po rozszerzeniu badań laboratoryjnych (np.: badanie CRP, RF latex).