Czy wynik badania krwi wskazuje na jakąś chorobę?

Witam, robiliśmy z żoną dzisiaj badanie krwi z rozmazem i zaniepokoiły mnie w jej wyniku następujące wartości: PDW 9,7 (norma 9.8-16.2) MPV 9,2 (norma 9.4-12.5) P-LCR 18,7 (norma 19.1-46.6) oraz Limfocyty 40,8% (norma 20-40) Monocyty 11% (norma 2-10) Są to wyniki procentowe, w poprzedniej rubryce wygląda to tak: Limfocyty 2,90 tys/µl (norma 1,00 - 3,00) Monocyty 0,78 tys/µl (norma 0.2-1.00) Co może oznaczać taki wynik? Czy może on wskazywać na jakąś chorobę? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

są to niewielkie odchylenia od normy i nie sądzę aby świadczyły o czymś złym, bardziej interesują nas wyniki w wartościach bezwzględnych, po za tym należy zapoznać się ze wszystkimi wynikami aby móc się wypowiedzieć.