Czy wynik badania TSH spowoduje możliwość podania estrogenu?

Witam, jestem osobą transseksualną M/K, psycholog przekierował mnie do lekarza prowadzącego (seksuologa) po paru godzinnych spotkaniach, moje pytanie brzmi, czy jeśli z badaniem TSH które jest wymagane będzie coś nie tak mogę dostać estrogen? Badanie mam za tydzień i stresuje się, co prawda nie mam żadnych objawów typowych dla nadczynności czy niedoczynności tarczycy, jedynie większe oczy, ale w mojej rodzinie taka uroda i nikt nie miał problemów z tarczycą. Na badanie skierował mnie właśnie też okulista twierdząc że to może ale nie musi wskazywać na problemy z tarczycą

Dzień dobry!

Badanie poziomu hormonów jest standardowe i konieczne. Osoby transseksualne, jak każdy, mogą cierpieć na jakiegoś rodzaju problemy zdrowotne, które nie muszą mieć istotnego, bezpośredniego związku z transseksualnością czy procedurą korekty płci.

Pozdrawiam!