Czy wynik badania USG genetycznego wskazuje na zespół Downa u dziecka?

21 4, jestem po USG genetycznym oraz po echu serca. Opis badania: nieprawidłowa wartość fałdu karkowego (pomiary od 6.9 do 8.0) przy obecności innych markerów miękkich:ognisko hiperechogenne w komorze lewej, kość nosowa 4.5, miedniczka nerkowa po lewej stronie do 4.5 mm. Niedomykalność zastawki trójdzielnej. Anatomia serca bez uchwytnej patologii w dniu dzisiejszym. Czekam na wyniki NIFTY, czy powinnam się przygotować na zespół Downa? Instnieje szansa na zdrowego syna? Proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Wszytskie badania określają pewien stopień prawdopodobieństwa , chyba ze wykona sie badanie oznaczenie kariotypu