Czy wynik beta wolnej jednostki świadczy o braku rozwoju ciąży?

Witam. Lekarz stwierdzil ze peawdopodobnie moja ciaza przestala sie rozwijac zlecil badanie beta wolnej jednostki w dwudniowych odstepach. Jeden wynik 16.09 po dwoch dniach 16.05 w brzuszku na usg 2 pecherzyki.gdy spytalam czy to juz na pewno koniec. Lekarz odparl ze na pewno to kopernik niezyje. Dodam ze jest tez problem z ustaleniem wieku ciazy miedzy 7 a 9 tyg.

Lek. Paweł Szadkowski

Rzeczywiście beta HCG powinno w ciągu dwóch dni znacznie wzrosnąć, a nie spadać. Najprawdopodobniej oznacza to poronienie. Może jeszcze Pani dla pewności powtórzyć badanie.