Czy wynik całkowitego HCG może być fałszywie dodatni z powodu niedoczynności tarczycy?

Czy wynik całkowitego HCG = 34 może być fałszywie dodatni z powodu niedoczynnosci tarczycy bez Hashimoto (TSH wyregulowane rzędu 1,5 od dawna)? Dodam że podejrzewano u mnie poronienie, gdyż wynik spadł do 7,46 po 3 dniach i miałam w macicy coś jak pęcherzyk - róże opinie 3 lekarzy, jedni pewni drudzy nie, przy tym wyniku 34. Po 3 dniach powiedziano mi jednak, że to może być polip a Hcg dodatnie przez tarczycę. Co to mogło być? Dodam, że jestem po łyżeczkowaniu.

Witam. Jeśli funkcja tarczycy jest uregulowana mało prawdopodobne jest że hcg wzrosło w związku z zaburzeniami jej funkcji. Prawdopodobieństwo poronienia jest w tym przypadku większe.