Czy wynik cholesterolu wskazuje, że powinnam zastanowić się nad swoją dietą?

Witam. Mam 24lata. Rok temu wykonywałam badania profilaktyczne i wtedy cholesterol całkowity wyniósł 151.9, HDL 69.7 a LDL 67.3 Równo po roku ponownie wykonałam badania i obecnie cholesterol całkowity wyniósł 149.4, HDL 58.6 aLDL 74.18. Wiem że wyniki są dobre i mieszczą się w normach, tylko widać tutaj tendencję jednak idącą w tę złą stronę. Czy już na tym etapie powinnam się zastanowić nad swoją dietą? Dołożyć więcej zdrowych tłuszczy? W przeciągu tego roku np. dużo jadłam jajek i masła orzechowego. Z czego jajka wydają się dobrą opcją ale masło orzechowe już nie.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie musi się Pani w żaden sposób zastanawiać nad dietą, ma Pani bardzo dobre wyniki, nie ma powodu do niepokoju.