Czy wynik CRP powinien wskazywać na stan zapalny po ponad tygodniowym przyjmowaniu antybiotyku?

Witam, proszę o interpretację wyniku badania RTG klatki piersiowej. Opis wyniku "Wzmożony rysunek oskrzelowy poniżej wnęk. Wnęki naczyniowe. Przepona wolna, serce w normie". Dodatkowo wykonywałam badania krwi Crp - 14,9, morfologia: erytrocyty 5,18 - w normie leukocyty 4,39 - norma (4-10) hemoglobina 13,6 Czy wynik CRP powinien wskazywać na stan zapalny po ponad tygodniu przyjmowania antybiotyku?

Dzień dobry,

CRP może być podwyższone w związku z niedoleczoną infekcją, dróg oddechowych, ale również z innych przyczyn. Proszę sprawdzić, czy ma Pani jakieś odchylenia jeśli chodzi o układ białokrwinkowy - WBC, Neutr, Lymp itd., czy gorączkuje Pani? Wydaje mi się, że okres antybiotykoterapii powinien zostać wydłużony lub, że antybiotyk został nietrafnie dobrany (zdarza się nawet najlepszym lekarzom). Niestety bez zbadania Pani trudno ustalić dalsze postęppwanie. Proszę wybrać się do swojego lekarza na badanie kontrolne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz