Czy wynik echo serca wymaga leżenia?

Dzień dobry, tydzień temu robiłem echo ,mam 3mm płynu w osierdziu przez co mam ból w klatce piersiowej po lewej stronie ,osłabienie i brak tolerancji na wysiłek ,jak długo ten stan będzie trwał i czy muszę bezwzględnie leżeć ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza kardiologa badającego a jakaś przyczyna tego płynu jest znana?