Czy wynik gastroskopii i badania krwi może oznaczać raka żołądka?

Witam. Poniżej przesyłam wyniki badań mojego męża. Rok temu wymiotował krwią że skrzepami. Stwierdzili pekniety przelyk. Jego siostra bliźniaczka ma raka żołądka 4 stopnia ( przerzuty odległe: kosci, jajniki, skóra ). Ona równiez wymiotowała krwią tylko , że 3 lata temu. Lekarze powiedzieli jej, że to pęknięte naczynko na trzustce. Teraz okazało się, że ma nieoperacyjnego raka żołądka. Boję się , że u mojego męża lekarze także zlekcewazyli objawy. Badania krwi są z tego miesiąca. Wynik badania gastroskopii sprzed roku ( w antrum liczne płaskie owrzodzenia wielkości od 5 do 8 mm pokryte włóknieniem. Wpust na wprost i w inwersji z cechami dużej przepukliny wslizgowej rozworu przełykowego przepony.Zgaga) Pobrali TYLKO jeden wycinek do badania histopatologicznego. Lekarz po otrzymaniu wyniku histopatologicznego powiedział, że jest wszystko w porządku. Proszę o interpretację poniższych wyników i szczera odpowiedz: jakie jest realne ryzyko raka żołądka w przypadku mojego męża. LYM% 17,00 MON 1,1 tys MON%9,0 NEU 8,8 NEU%71,3 WBC 12,4 MCV 93,5. Na dole jest napisane Interpretacja Monocytosis

Generalnie po krwawieniu z górnego odcinka przewodu pokarmowego należy w czasie gastroskopii wykonać badanie w kierunku zakażenia H. pylori, pobrać wycinki (o ile jest to możliwe z owrzodzeń żołądka) i bezwzględnie!!! powtórzyć gastroskopię po leczeniu.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org