Czy wynik Igm p 25 + sugeruje boreliozę?

Witam, zrobiłam test WB, w klasie IGg wyszedł mi ujemny, w klasie IGm p 25 dodatni. Przypominam sobie, że ugryzł mnie kleszcz, ale jakieś 13 lat temu. Nie mam objawów. Nie wiem, czy to ważne, ale choruję na zapalenie tarczycy - Hashimoto. Proszę o odpowiedź czy p 25 jest wynikiem wskazującym chorobę czy nie. Czytałam już przeróżne interpretacje odnośnie p25 + Mam już mętlik w głowie, czy pasek 25 + jest oznaką choroby czy nie? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Według przyjętych zasad za dodatni wynik WesternBlot w klasie IgM uznaje się taki, gdy conajmniej 2 paski z 4-ech oznaczanych są dodatnie. Wynik dodatni jedynie w pasku 25, nie pozwala rozpoznać boreliozy. W związku z tym, że choruje Pani na chorobę autoimmunologiczną istnieje zwiększone ryzyko wyników fałszywie dodatnich.

Proponuję zgłosić się z wynikami do lekarza kierującego, najlepiej specjalisty chorób zakaźnych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.