Czy wynik mojego lipidogramu jest w normie?

Witam, mam 32 lata. Wykonałem lipidogram i wynik jest nastepujący: cholesterol całkowity - 5,77 mmol/l HDL - 2,90 mmol/l LDL - 2,66 mmol/l Trójglicerydy - 0,46 mmol/l Ddodam tylko, że przy wzroście 178 cm ważę 83 kg. Moje pytanie jest następujące - jak Państwo oceniacie ten wynik? Czy mieści się w normie? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
32 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ma Pan jedynie w niedużym stopniu podwyższony poziom cholesterolu całkowitego, pozostałe parametry są w normie.

Myśle, że ogólnie wynik jako całość jest w miarę przyzwoity, choć przydałoby się obniżyć ten podwyższony parametr. Pozwoli to na zapobieganie narastaniu w naczyniach miażdżycy, która może w przyszłości dawać niekorzystne konsekwencje, w postaci zawału serca czy udaru niedokrwiennego mózgu.

Obniżanie poziomu cholestrolu  najlepiej rozpocząć od stosowania diety z ograniczeniem tłuszczów.