Czy wynik MR kwalifikuje do operacji?

Witam Proszę o interpretację MR: L5/S1 Obniżenie, dehydratacja i ogóle uwypuklenie krążka m-kręgowego oraz nawarstwienia tych krawędzi trzonów i zmiany w stawach powodują niewielki ucisk na worek oponowy oraz dyskogenne i kostną stenozę lewego otworu międzykręgowego z cechami ucisku na lewy korzeń nerwowy. Pozostałe krążki bez cech dokanałowego przemieszczenia, pozostałe otwory niezwężone Czy wynik ten kwalifikuje do operacji? rehabilitacja nie pomogła, ból w lewej nodze i w części lędźwiowej.

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Decyzję o kwalifikacji do zabiegu chirurgicznego należy do lekarza neurochirurga, który decyzję tą podejmuję na podstawie badania fizykalnego, objawów czy też wyników badań dodatkowych np. MRI. Dlatego sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie lub neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.