Czy wynik MR łąkotki wskazuje na operację?

Witam czy to wyrok do operacji? Wyniki MR: łąkotka przyśrodkowej nieco spłaszczona z widocznym skośnym pęknięciem rogu tylnego dochodzacym do pow.stawoeej piszczelowej, więzadło krzyżowe przednie o zachowanej ciągłości nieco ścieńczale o zatartych obrysach w okolicy przyczepu piszczelowego- możliwe jego niewielkie naderwanie. I czy powinam chodzic w ortezie? A jeśli tak to czy przy takim uszkodzeniu mogę liczyć na dofinansowanie NFZ do jej zakupu? Dziękuję Magda 21 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest artroskopia. Proszę koniecznie udac się do lekarza ortopedy