Czy wynik MR może się różnić od TK?
Czy wynik MR moze sie różnic od TK? Mr z 03.2014 pokazało guz xpotylicy 5x5mm a Tk z 04.2014 pokazał 14x11mm. I tk wykazało dodatkowo tluszczak co mr nie pokazało. Mr pokazał zanik kory mózgowej a tk nie? Co to tluszczak i zanik kory? Jestem po oper usun glejak 1st potylicy tam gdzie guz pokazało ponownie.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Tomografia komputerowa 3D
Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.
Witam serdecznie. Są to różne badania o różnej specyfice dokładności co do tkanek. Stąd pewne różnice w opisie. Dodatkowo zmiany mogą podlegać pewnym przemianę w czasie. Tluszczak to niezłośliwy nowotwór, wymagający jedynie obserwacji. Za nikim korowe to efekt miejscowego uszkodzenia tkanek mózgu.