Czy wynik nasienia daje szansę na ciążę?

Dzien dobry moj partner robil badanie nasienia koncentracja plemnikow jest 15mln/ml,calkowita liczba plemnikow w ejakulacie 31mln,ruch postepowy 83%,calkowity 83%,brak 11%zywotnosc 86%,aglutynacja stopien 2uplynienie <60min.Czy jest przy takim wyniku nasienia mozliwosc zajscia w ciaze.

Lek. Paweł Szadkowski

Calkowita liczba plemnikow w ejakulacie powinna wynosić wg normy WHO >39 mln. Pozostałe wynik mieszczą się w zakresie normy. Istnieje możliwość zajścia w ciążę. Wyniki najlepiej omówić ze swoim lekarzem ginekologiem.