Czy wynik OB jest prawidłowy?

Witam serdecznie, mam takie pytanie. 6 grudnia 2011 robiłam badania - morfologia, OB wyszło mi wtedy MCHC - 36,5 norma do 35,6; % monocytów 4,3 norma 4,7 - 12,5; OB 7. Reszta wyników z morfologii i mocz idealny. :) Dziś, tj. 11 stycznia 2012 powtórzyłam badania i wyszło mi coś takiego: MCHC w normie; liczba monocytów podwyższona 0,50 norma 0,24-0,36; ob 4. Reszta - znów idealne wyniki badań. Chciałam się dowiedzieć, czy OB jest prawidłowe i czy nie powinnam martwić się podwyższonym wynikiem monocytów? Od czego zależy, iż na poprzednim badaniu miałam w normie, a teraz podwyższone? Tak samo z MCHC i % monocytów wróciły do normy, natomiast podniosła się liczba monocytów. Serdecznie pozdrawiam :)

Witam!
Wydaje się, że przedstawione niewielkie odchylenia od normy w zaznaczonych parametrach nie mają znaczenia diagnostycznego, szczególnie jeśli nie towarzyszą im żadne objawy kliniczne. Wartość OB jest prawidłowa. Zmiany w zakresie monocytów mogą wynikać z infekcji wirusowej, oczywiście istnieje wiele innych przyczyn, ale przy braku jakichkolwiek objawów wydaje się to być najbardziej prawdopodobną przyczyną. W przyszłości proszę załączyć wywiad oraz informacje o ewentualnych dolegliwościach czy przyjmowanych lekach. Takie informacje są niezbędne do interpretacji wyników badań laboratoryjnych. Pozdrawiam serdecznie!