Czy wynik pomiaru stężenia beta HCG jest prawidłowy?

Witam!
Mam 21 lat staramy się z mężem od półtora roku o dziecko, niestety pierwsza ciąża została poroniona w 8 tygodniu. Zrobiłam ostatnio test ciążowy i wyszedł pozytywny po kilku dniach zrobiłam dwa następne, które również wyszły pozytywne, wiec udałam się do ginekologa. Niestety podczas badania usg lekarz stwierdził, że w macicy nie widać pęcherzyka ciążowego, również nie widać go w innych miejscach.

Powiedział tylko, że zauważyć można w macicy pogrubiona śluzówkę, która możne wskazywać na to, że coś tam może się pojawić za parę dni, bo jeszcze teraz jest za wcześnie. Zaproponował zrobienie badania bhcg, dziś odebrałam wynik, wynosi on 94.38.
Bardzo proszę o interpretacje tego wyniku, który to może być tydzień ciąży?
Dodam, że ostatnia miesiączkę miała 09 kwietnia, ale bylem u ginekologa 26 kwietnia i dopiero miała być owulacja, ponieważ mam cykle 36-40 dniowe.
Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ usg będę miała dopiero w przyszły czwartek.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Skoro zaszła Pani w ciążę, to owulacja musiała wystąpić już wcześniej. Wynik testu z krwi jest w normie dla 3-5 tygodnia ciąży. Tak więc jeśli badanie było wykonane ok. 26 kwietnia, to jest to wartość jak najbardziej prawidłowa. Czasu trwania ciąży nie oceniamy jednak na podstawie pomiaru stężenia beta HCG (ponieważ normy dla poszczególnych tygodni są bardzo szerokie), lecz na podstawie daty ostatniej miesiączki. Pierwszym dniem ciąży jest więc dla nas pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Najwcześniej po 4 tygodniach trwania ciąży można natomiast uwidocznić pęcherzyk ciążowy w przezpochwowym badaniu USG.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego przebiegu ciąży!