Czy wynik testu ciążowego był prawdziwy?

Witam. Uprawiałam petting z chłopakiem. Po około 12 dniach zrobiłam test i wyszedł negatywny. Dostałam później słabej miesiączki a potem owulacji(gęsty, lepki śluz, trochę jak kurze białko). Ostatnio - jakieś 22 dni od tego zdarzenia zrobiłam test ciążowy i również wyszedł negatywny. Czy to powinno mnie uspokoić? Czy wynik jest prawdziwy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowo wykonany test ciążowy po 22 dniach od stosunku należy uznać za wiarygodny. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.