Czy wynik testu ciążowego mógł byc zafałszowany?

Witam,
robiłam dziś rano test ciążowy, nie miałam specjalnego pojemnika, to wzięłam szklankę, którą umyłam i chyba dobrze wytarłam. Moje pytanie jest takie, czy jeśli zostało w szklance trochę wody, a potem oddałam tam mocz, to wynik mógł wyjść niedobry? Powtórzyć test? Wynik wyszedł negatywny.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Test ciążowy bada stężenie hormonu informującego o ciąży, czyli beta HCG zawartego w moczu. Jeśli w szklance znajdowała się znaczna ilość wody, mogło dojść do nadmiernego rozcieńczenia moczu, co mogło zafałszować wynik. Jeśli były to śladowe ilości wody, wynik testu powinien być prawidłowy.