Czy wynik tomografii komputerowej świadczy o raku?

Wynik tomografu czy to swiadczy o raku? W VI segmencie watroby gladkoscienna torbiel z kilkoma drognymi zwapnieniami wielkosci 50x58x60mm. W nerce prawej dwie torbielki korowe wielkosci 12 i 14 mm. W nerce lewej 4 torbiele wielkosci 10-30mm. Poza tym nerki bez istotnych zmia W nadnerczu lewym hipodensyjny guzek o cechach gruczolaka wielkosci 16x18mm. Nadnercze prawe bez zmian ogniskowych. Prosze o informację bardzo sie martwię.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby stwierdzić chorobę nowotworową należy zweryfikować zmianę w badaniu histopatologicznym, a o tym decyduje lekarz, który skierował Pana na badanie tomografii komputerowej, w połączeniu z informacjami o Pana stanie klinicznym. Jednakże z tych informacji nie można stwierdzić czy ma Pan nowotwór.