Czy wynik TSH 5,50 jest powodem do niepokoju?

Witam, Mam 30 lat moje badanie TSH wynosi 5,50 czy jest to wynik bardzo wykraczający poza normy, czy zalecane jest leczenie ? czy jest to powód do niepokoju ? Dodam, że badanie było spowodowane rozpoczęciem leczeniem na nadciśnienie.

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to wynik ponad normę, konieczność leczenia zależy od Pana objawów. Warto wykonać również badanie poziomu FT4 oraz FT3.