Czy wynik wskazuje jednoznacznie na czerwienicę prawdziwą?

Dzień dobry, odebrałam dziś wyniki morfologii krwi erytrocyty 5,43 norma do 5.2 / Hematokryt 46,8 norma do 45 / PLT -płytki krwi 416 norma do 400. Czy wynik wskazuje jednoznacznie na czerwiwnicę prawdziwą ? Wszystkie inne parametry są w normie

Lek. Paweł Szadkowski

Jest mało prawdopodobne żeby te wyniki świadczyły o czerwienicy prawdziwej. Jednak, żeby dokładnie zinterpretować wyniki należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pani stanu klinicznego i zestawienia ich w badaniami. Może też Pani pić odpowiednio duża ilość płynów i powtórzyć za jakiś czas morfologię krwi najlepiej z rozmazem ręcznym.