Czy wyniki badań wskazują, że powinnam przyjmować hormony?

Witam, proszę o pomoc w wyjaśnieniu moich obaw. Zrobiłam kompleksowe badania na tarczyce (wszystko w normie poza TG - 270 IU/ml) - czy to jest wystarczająca informacja do przepisywania hormonów? czy nie powinnam mieć zlecone badania kontrolne potwierdzające zapalenie (badania na tarczyce robię co kilka lat i nigdy nie miałam złych wyników) albo badań czy jestem wstanie przyjąć hormony? czy nie ma innej metody - dieta, zioła, leki? Pozdrawiam!

Lek. Paweł Szadkowski

Sama obecność przeciwciał nie świadczy o chorobie, gdyż mogą one sporadycznie występować też u osób zdrowych. Skoro robi Pani badania tarczycy co jakiś czas - takie postępowanie wystarczy.