Czy wyniki badania hormonów są zawyżone u osoby z pcos?

Witam. Mam 25 lat i zdiagnozowane pcos poprzez usg oraz bardzo nieregularne miesiaczki i lekkie wypryski w okolicy ust. Zrobiłam wyniki, które przedstawiają się następujaco: DHEA SO4 - 414,4 ug/dl (norma wg laboratorium 148 - 407), Prolaktyna - 381,20 mlU/l (102-496); testosteron 1.30 nmol/l (0.29 - 1.67); Androstendion 2.736 ng/ml (0.75 - 3.89). Lekarz ginekolog ustalił leczenie androcurem oraz bromergonem aby zwalczyc za wysokie wyniki. Wczesniej brałam metformax, po którym okres sam sie pojawiał jednak bardzo nieregularnie. Czy na pewno te wyniki mieszczą sie powyżej normy?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.