Czy wyniki EKG są prawidłowe, co oznacza taki zapis?

Dzień dobry! Właśnie odebrałam wyniki z EKG i bardzo proszę o konsultację, bo nie wiem czy iść z tym do lekarza.  Rytm zatokowy 108 min P2 0,18 QT 0,32 oś pośrednia zapis morfologiczny w/n. Tyle mam zapisane. Dziękuję z góry!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Każdy wynik badania, niezależnie czy mieści się w granicach normy czy też nie, powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym lub lekarzem zlecającym badanie. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że wynik prawidłowy jest równie ważny do postawienia rozpoznania co znacznie odbiegający od normy.

Przytoczony przez Panią opis EKG nie jest zły. Oznaczona jest tachykardia, która może być spowodowana stresem tzw. syndromem białego fartucha. Czynność przedsionków i komór jest prawidłowa.

Ze względu na brak informacji na temat Pani dolegliwości i wskazań do wykonania badania nie mogę powiedzieć nic więcej.

Pozdrawiam