Osoba Dzień dobry! Właśnie odebrałam wyniki z EKG i bardzo proszę o konsultację, bo nie wiem czy iść z tym do lekarza.  Rytm zatokowy 108 min P2 0,18 QT 0,32 oś pośrednia zapis morfologiczny w/n. Tyle mam zapisane. Dziękuję z góry!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Każdy wynik badania, niezależnie czy mieści się w granicach normy czy też nie, powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym lub lekarzem zlecającym badanie. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że wynik prawidłowy jest równie ważny do postawienia rozpoznania co znacznie odbiegający od normy.

Przytoczony przez Panią opis EKG nie jest zły. Oznaczona jest tachykardia, która może być spowodowana stresem tzw. syndromem białego fartucha. Czynność przedsionków i komór jest prawidłowa.

Ze względu na brak informacji na temat Pani dolegliwości i wskazań do wykonania badania nie mogę powiedzieć nic więcej.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie elektrokardiograficzne – Skrót EKG oznacza elektrokardiogram lub elektrokardiograf. EKG jest procedurą diagnostyczną służącą do rozpoznawania chorób mięśnia sercowego. Jest jednym z pierwszych badań, jakie zleca lekarz, podejrzewając schorzenie kardiologiczne. Badanie jest nieinwazyjne, niebolesne, wyniki dostępne są od razu po wykonaniu badania, może być także bezpiecznie wielokrotnie powtarzane.
  • Elektrokardiografia przezprzełykowa – Elektrokardiografia przezprzełykowa i stymulacja przezprzełykowa umożliwia nieinwazyjną diagnostykę niektórych zaburzeń rytmu i przewodnictwa elektrycznego serca. Na badanie zostają skierowani pacjenci, u których wykryto nadkomorowe zaburzenia rytmu oraz ci, u których podejrzewa się zaburzenia powstawania bodźców elektrycznych w węźle zatokowo-przedsionkowym.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach