Czy wyniki moich badań wskazują na raka trzustki?

Mam 64 lata. Zrobiłam sobie kontrolne badania krwi (OB, morfologia z rozmazem, cholesterol, trójglicerydy, hormony tarczycy, A-amylaza, cukier oraz analizę moczu). Wszystkie wyniki mam w normie oprócz A-amylazy (125U/I) i PDW (21,9fi). Nie mam choroby alkoholowej i nie nadużywam alkoholu. Bardzo zaniepokoiły mnie informacje w internecie o raku trzustki. Gdy zjem tłustą potrawę, czuję lekki ucisk w lewym boku.

Co to jest PDW i co oznacza takiego jego podwyższenie można znaleźć na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-gdy-pdw-jest-212 Alfa-amylaza w Pani przypadku jest tylko nieznacznie podwyższona (norma zależy od laboratorium analitycznego) i nie wskazuje na stan zapalny trzustki (zapalenie występuje, gdy norma przekroczona jest 3 krotnie). Dolegliwości jakie Pani opisuje raczej nie są związane z patologią w zakresie trzustki, ale być może np. żołądka i dwunastnicy (trzeba zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii). Oczywiście należałoby także wykonać USG jamy brzusznej celem oceny narządów jamy brzusznej (w tym głównie trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego). O wszystkim powinien zadecydować Pani lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.