Czy wyniki morfologii 5-miesięcznego dziecka są prawidłowe?

Witam! To są wyniki morfologi krwi mojego 5-miesięcznego synka. Proszę o interpretację tych wyników: WBC 10.1; RBC 3.60; HGB 10.4; HCT 30.4; MCV 85; MCH 28.9; MCHC 34.2; RDW 9.9; PLT 296; MPV 8.3; PCT 0.246; PDW 13.5; LYM 76.5; MON 5.7; NEU 15.0; EOS 2.7; BAS 0.1; ALT 1.1; LIC 0.5. Dodam, że wykryto u niego cytomegalie 12.82 i lekarz stwierdził niedokrwistość. Czy te wyniki są OK, bo jak byłam u lekarza z nimi to nic mi nie mówił, że mam się niepokoić. Przepisał F*** lek wit. B6, C*** i A** F**.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wyniki badań u niemowląt i małych dzieci interpretuje się według innych norm niż u osób dorosłych. Zgodnie z normami przypadającymi na wiek dziecka, czyli 5 miesięcy, nadesłany wynik morfologii krwi nie odbiega od normy. Rozmaz, w którym jest przewaga limfocytów jest prawidłowy w tym wieku. Wartości czerwonych krwinek i hemoglobiny znajdują się w dolnej granicy normy, więc nie ma powodów do niepokoju.

Uważam, że powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza, podawać dziecku zalecone leki. Nie podała Pani szczegółów dotyczących cytomegalii - nie wiem zatem, czy wynik odnosi się do przebytej czy trwającej infekcji (czy przeciwciała IgM czy IgG). Z pewnością dziecko powinno pozostać pod kontrolą pediatry.

Pozdrawiam serdecznie!