Czy wyniki morfologii krwi są prawidłowe?

wbc-5.29, neut-11.1, lymph-30.7, mono-42.0, eos-1.8, baso-0.4, luc-14.0, neut-0.59, lymph-1.63, mono-2.22, eos-0.09, baso-0.02, luc-0,74, rozmaz reczny-band-1, neu-60, lymph-31, mono-7, eosin-1.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Do prawidłowej interpretacji wyniku morfologii niezbędne są podstawowe informacje na temat pacjenta, takie jak wiek, płeć oraz występujące choroby przewlekłe i obecne dolegliwości, które skłoniły pacjenta do wizyty u lekarza.

Dodatkowo, przytoczony przez Pana/Panią wynik jest niepełny, brakuje bowiem wyników układu czerwonokrwinkowego i układu płytek.

W przytoczonych wartościach zwraca uwagę wysoki poziom neutrofiilów i monocytów, co może odpowiadać chorobie zakaźnej, nowotworowej, układowej lub zapaleniem jelit.

Bez dodatkowych informacji nie mogę powiedzieć nic więcej.

Pozdrawiam