Czy wyniki morfologii mojego synka są w normie?

Witam. Niepokoją mnie wyniki morfologii 5Diff, które właśnie otrzymałam. To wyniki mojego 4-letniego synka: MCV - 76,2 fl MCH - 25,7 pg RDW-SD - 36,4 fl Neutrofile - 26,7 % Limfocyty - 62,4 % Monocyty - 8,8 %. Cztery pierwsze są poniżej normy, limfocyty i monocyty są powyżej normy, a reszta wyników jest w normie. Wybieram się oczywiście z synkiem i wynikami do lekarza, ale chciałabym wiedzieć, czy mogę spać spokojnie czy już się zacząć martwić. Z góry za odpowiedź dziękuję, pozdrawiam Małgorzata
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dla właściwej interpretacji niezbędny jest wgląd w pełen wynik morfologii krwi. Przedstawione parametry mieszczą się w normach dla płci i wieku. Odchylenia mogą wynikać z zamieszczenia na wydruku wyniku norm dla dorosłych. Syn jest na granicy wieku, kiedy dochodzi do odwrócenia stosunku neutrofilów do limfocytów w kierunku profilu dorosłych, jednak może mieć jeszcze obraz charakterystyczny dla wieku dziecięcego, czyli odwrotny.

Pozdrawiam