Czy wyniki na tarczycę mogą świadczyć o jej niedoczynności?

Witam, jestem kobieta w wieku 24 lat. Czy wyniki na tarczyce mogą świadczyć o jej niedoczynnosci? TSH - 3,512 ulU/ml norma 0,38-5,33; FT3 - 5,36 pmol/l norma 3,8-6,6; FT4 - 9,54 pmol/l norma 7,86-14,41

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie jest to niedoczynność. Natomiast zaleca się aby kobiety w wieku rozrodczym utrzymywały TSH poniżej 2,5. Jęśli planuje Pani w najbliższym czasie posiadanie dziecka to radziłbym udać się do endokrynologa. Pozdrawiam.