Czy wyniki nasienia u męża dają szansę na poczęcie dziecka drogą naturalną?

Dzień dobry, poniżej wyniki nasienia męża: objętość - 3 ml czas upłunnienia - 10 min ph - 7,50 lepkość - plus aglutynacje, agregacje - minus inne komórki - brak wynik HOS testu - 68% żywe plemniki - 62% koncentracja: 31,46 mln/ml 94,38 mln/ejakulat plemniki ruchliwe - 54,84 % ruch postępowy - 25,27% ruch niepostępowy - 29,57% nieruchliwe - 45,16% plemniki prawidłowe - 3,26% plemniki nieprawidłowe - 96,74% indeks teratozoospermi - 1,65 czy z taką teratozoospermią jest szansa na poczęcie dziecka drogą naturalną? czy są na tyle złe wyniki, że pozostaje tylko inseminacja?

Jest bardzo mało prawidłowych plemników niestety, nie wiem ile czasu sie już Państwo staracie o ciążę. Droga naturalna może niestety nie być możliwa w tym przypadku. Najlepiej skonsultować się z andrologiem w klinice. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.