Czy wyniki po obciążeniu glukozą mogą oznaczać cukrzycę ciążową?

Jeżeli ciezarna robiac test na krzywa cukrowa w 26 tygodniu ciąży w wieku 35 lat przy wypiciu 75gr glukozy to na czczo miała 99mg/dl po 1 godzinie miała 216mg/dl a po 2 godzinach miała 150mg/dl to oznacz cukrzycę ciążowa

Witaminy w ciąży

Dzień dobry,

wynik jest nieprawidłowy, ale diagnoza powinna być postawiona przez lekarza najlepiej diabetologa podczas wizyty, co będzie połączone z odpowiednim wywiadem. Dopiero wówczas można postawić rzetelną diagnozę.

Pozdrawiam