Czy wyniki potwierdzają zakażenie?

Temat: Pałeczki ropy błękitnej i erytrocyty w moczu 2,5 łatki. Witam, w grudniu zeszłego roku moje dziecko przebywało że mną na oddziale chorób zakaźnych z powodu infekcji górnych dróg oddechowych. Nie mogło się wyleczyć z powodu niedrożności nosa spowodowanej przerostem trzeciego migdałki, który zakwalifikowany został do usunięcia. Leczone było łącznie 1,5 miesiąca z tego mniej niż tydzień przebywało w szpitalu. Leczone je pięcioma różnymi antybiotykami. Pierwszy i drugi nie zadziałał, trzeci dostała w szpitalu, czwarty do kontynuowania po wyjściu, ale nastąpiła nietolerancja i przepisami piąty. Objawy choroby ustąpiły. W styczniu tego roku została zapisana na zabieg wycięcia przerośniętego migdałki i przecięcia podniebiennych, ale pojawił się problem w postaci niespecyficznych objawów że strony układu moczowego. Dziecko mocz oddaje bez problemu i wysiłku, nie skarży się na ból ale niespecjalnie chce być dotykane ( czynności związane z myciem osuszaniem) w okolicy intymnej. Jest odpieluchowana od drugiego roku życia. W badaniu ogólnym moczu wyszły erytrocyty w ilości 25, liczne pasma śluzu i osad krwinki czerwone i wyługowane w ilości od 8-12. Posiew moczu wskazał pałeczkę ropy błękitnej w ilości mniejszej niż 10 do 4. Aktualnie czekam na wynik powtórzonego posiewu. Czy wyniki potwierdzają zakażenie i czy mogło one zostać spowodowane wcześniejszym pobytem w szpitalu?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne powtórzenie badania i jeśli tak tomodpowiednie leczenie