Czy wyniki testów ciążowych można wygrać za wiarygodne?

Witam! 19 października przeżyłam pierwszy raz, kochaliśmy się 3 razy, za każdym razem używaliśmy prezerwatyw (wszystko było z nimi w porządku),w dodatku ani razu we mnie nie skończył. Według obliczeń miałam dni płodne. Na dniach powinnam dostać miesiączkę, natomiast nie mam żadnego z objawów wcześniej jej towarzyszących. Wykonałam dwa testy ciążowe, wszystkie ponad dwa tygodnie po stosunku, w tym jeden dzisiaj - wyszły negatywne. Czy wynik ten można uznać za wiarygodny? Mam się czym niepokoić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Testy ciążowe powinny być wykonywane nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki lub najlepiej po tym terminie.
Jeśli zabezpieczaliście się Państwo prezerwatywą, która każdorazowo była prawidłowo założona i nie doszło do jej uszkodzenia, to ryzyko zajścia w ciążę praktycznie nie istnieje.
W związku z rozpoczęciem życia seksualnego wskazana wizyta u ginekologa.