Czy wyniki wiążą się z insulinoopornością, cukrzycą lub PCOS?

Dzien dobry, Proszę o pomoc w interpretacji wyników: Prolaktyna 149uIU/ml (127-637), po metokloramdzie (2300 uIU/ml), glukoza 4,7 mmol/L(3,9-5,5), po 1 h 9,39mmol/L<=7,8 po 2 h 7,73 mmol/L <=7,8, insulina 2,9 uIU/ml (2,6-2,9), po 1h 55,5 uIU/ml, po 2h 60uIU/ml. Podejrzenie PCOS, skąpe miesiączki, od kilku miesięcy są mniesze różnice w długosci cyklu. Czy wyniki wiążą się z insulinoodpornoscią/cukrzycą/PCOS? Wizyte mam dopiero za miesiąc, a chciałabym wcześniej się uspokoić. Dziękuję za odp.

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny konieczna wizyta u lekarza diabetologa