Czy wyniki wskazują na hipeprolaktynemię czynnościową?

Witam, chciałabym zasięgnąć porady na temat wyników testów hormonalnych. Zmagam się z nieregularnymi cyklami i zostałam skierowana na diagnostykę hormonalną do szpitala. Wszystkie hormony są w normie, anatomicznie też wszystko ok. PRL na czczo była w normie, jednak po teście z metoclopramidem po godzinie zaobserwowano ponad 10-krotny wzrost. Czy wyniki wskazują na hipeprolaktynemię czynnościową i konieczne będzie wdrożenie leczeniem bromokryptyną? Czy po ewentualnym leczeniu cykle powinny powrócić do normy, czy może być jeszcze inna przyczyna tych zaburzeń, które warto sprawdzić?

Dzień dobry, tak, wskazuje to na hiperprolaktynemię czynnościową. Może być ona związana z nieprawidłową funkcją tarczycy, proszę wykonać badanie poziomu hormonów tarczycy i udać się do endokrynologa. W leczeniu stosowane są także inne substancje, nie tylko bromokryptyna.