Czy wypadanie i inne objawy mogą skutkować utajoną anemią?

Dzień dobry. Proszę o poradę. Od 2 lat po silnym stresie i przemęczeniu mam wzmożone wypadanie włosów które nie ustępuje. Dodatkowo bezpodstawne zmęczenie, senność i brak koncentracji. Zrobiłam badania i wyszło żelazo w normie, ale ferrytyna 40 przy przedziale 20-300. Czy wypadanie i inne objawy mogą skutkować utajoną anemią? Dodam że parametr MPV (8.0-11.0) w wynikach podwyższony do 12.6. proszę o poradę jakie żelazo powinnam przyjmować? Suplementacja żelazem z firmy solgar nic nie zmieniła w wynikach ferrytyny. Prosze o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Wyniki Pani badań są w normie, nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji żelaza. Podwyższony MPV jeżeli jest jedyną nieprawidłowością, również nie świadczy o patologii. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który poszuka innych przyczyn Pani objawów. Pozdrawiam!