Czy wypadanie włosów może mieć związek z karmieniem piersią?

Witam. Od paru miesięcy bardzo wypadają mi włosy. Stosowałam tabletki, szampony, odżywki, robiłam maseczke z jajka i olejku rycynowego. Nic nie zachamowało wypadania. Zrobiłam badania krwi czekam na wyniki. Gdzie się udać z tym problemem. Przez 5 lat nie wypadały mi włosy byłam w ciąży potem 1,5roku karmiłam piersią zanim zakończyłam kp znów byłam w ciąży i kolejne 1,5roku karmiłam. Dokładnie rok temu po świętach skończyłam karmić, a pokarm do końca straciłam w listopadzie tego roku. Czy to wypadanie może być związane ze zmianami horomonalnymi po ciążach i karmieniu piersią?

Problem wypadania włosów w Pani przypadku może być związany ze zmianami hormonalnymi. Należy jednak ocenić charakter utraty włosów - telogenowy, czy anagenowy oraz poddać skórę głowy badaniu trichoskopowemu, dzięki czemu będzie możliwe postawienie diagnozy, a tym samym rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Zachęcam więc do odwiedzenia dermatologa, który specjalizuje się w problemach łysienia.