Czy wypadanie włosów, zmęczenie, senność i zaparcia mogą oznaczać Hashimoto?

Eram! Mam 39lat. Zrobiłam TSH wyszło 0,193 przy normie (2,70-4,2). 15 lat temu liczyłam się na nadczynnosc tarczycy. Najgorsze jest to że moje objawy są dziwne. Jestem ospala, ciągle zmęczona, garściami wypadają mi włosy, ściska mnie serce czasami, że ciężko mi oddech wziąć, ale nie mam kolatan, mam zaparcia i od chyba roku swędzi mnie całe ciało. Czasami mi zimno, a czasami mam uderzenia gorąca i w sekundzie potrafię się spocić. Ale to nie codziennie. Czy możliwe hashimoto? Co to może być?

Dzień dobry,

objawy mogą sugerować chorobę tarczycy, ale na podstawie samych objawów nie jesteśmy w stanie stwierdzić co Pani dolega.

Najlepszym rozwiązaniem będzie poszerzenie badań w kierunku pracy tarczycy i skonsultowanie ich z endokrynologiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga