Czy wypadanie włosów związane jest ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej?

Witam. Zauważyłam, że od pewnego czasu ok. pol roku wypada mi dużo włosów zwłaszcza po umyciu. Mam 22 lata, ważę 54 kg. Badanie ginekologiczne nic nie wykazało. Biorę tabletki antykoncepcyjne od roku "vibin". Dlaczego tak się dzieje i jaki jest na to sposób? Pozdrawiam i dziękuję MZ

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią wypadanie włosów teoretycznie może być objawem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. Może mieć jednak także wiele innych przyczyn, dlatego też wskazane jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, w tym oceny funkcji tarczycy. Jeśli wyniki badań będą prawidłowe, sugeruję jeszcze konsultację ze specjalistą dermatologiem.