Czy wypełnienie zęba będzie niosło za sobą ból?

Mam pytanie odnośnie leczenia endodontycznego. Ponad dwa tygodnie temu mój ząb został zatruty a dzisiaj poszedłem dokończyć zabieg. W każdym razie zapewniano mnie że nie będzie potrzebne znieczulenie podczas czyszczenia kanałów; jednakże przeżyłem piekło gdzie przez 20 minut ból był tak nieznośny, nikomu tego nie życzę. Mam pytanie: czy zawsze tak to wygląda? - i czy wypełnienia zęba będzie niosło za sobą podobny ból?

Witam serdecznie,
Na tym etapie nie powinno być takich dolegliwości bólowych. W przypadku występowania bólu powinna być również możliwość znieczulenia zęba, aby zabieg mógł odbywać się w pełni komfortowo dla pacjenta.