Czy wypływająca sperma może oznaczać ciążę?

Do tej pory, kiedy kochałam się z moim mężem, było wszystko ok, aż do momentu, gdy kochaliśmy się 13 dnia mojego cyklu, to było miesiąc temu. Wtedy po tym już myślałam, że jestem w ciąży, okres mi się spóźniał, zawsze tydzień przed okresem bolą mnie piersi i brzuch, wtedy zaczęło mnie boleć.

Dopiero w ten dzień, kiedy miałam dostać okres, spóźnił się 3 dni, ale dostałam. Od tamtej pory, mimo tego że miałam okres, dziwnie się czuję, nie mam typowych objawów ciąży, ale bolą mnie jajniki i dół brzucha, i zaraz po stosunku wypływa ze mnie cała sperma.

Dawniej tak nie było, jak się spuścił, to zostawało wszystko w środku, a teraz wszystko wypływa i tak leje się całą noc i następny dzień, z takim delikatnym bólem brzucha jak przy okresie, a później przechodzi aż do momentu, kiedy znowu się kochamy.

Robiłam też test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Co się ze mną dzieje, czy to mogą być objawy ciąży?
Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Gdyby była Pani w ciąży, test raczej dałby już wynik pozytywny. Czasem jednak we wczesnym okresie testy z moczu dają wynik fałszywie ujemny, tak więc najlepiej byłoby powtórzyć test po tygodniu lub od razu wykonać test z krwi (badanie poziomu beta HCG we krwi).

Wypływające z pochwy po stosunku nasienie nie jest objawem ciąży. Jest to normalne zjawisko i by mu zapobiec (np. podczas starań o ciążę), należy świadomie unikać przyjmowania pozycji temu sprzyjających, w szczególności pozycji pionowej.
Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że wypływająca wydzielina nie jest nasieniem, lecz upławami spowodowanymi infekcją pochwy.
Proszę się temu przyjrzeć, jeśli kolor jest żółtawy/zielonkawy a zapach przykry, to mogą to być właśnie upławy i należy udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!