Czy wypływająca sperma z odbytu może doprowadzić do ciąży?

Witam, moje pytanie jest takie: Czy sperma, która wycieknie z odbytu podczas stosunku analnego, może doprowadzić do ciąży, jeśli dostanie się do pochwy? Czy taka sperma jest w 100% wartościowa? Czy to, że sperma wypłynęła z odbytu i nie jest w pełni "czysta", może wpłynąć na zdrowie dziecka? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,
jeżeli podczas stosunku analnego dojdzie do przeniesienia spermy do pochwy, istnieje możliwość zapłodnienia. Sperma jest wówczas w pełni ,,wartościowa”. W przypadku zajścia w ciążę w ten sposób nie ma zagrożenia dla dziecka.
Pozdrawiam