Czy wypożyczając łyżwy można zarazić się grzybicą?

Witam, ostatnio korzystałem z lodowiska i wypożyczyłem łyżwy na 1h. Miałem na sobie dwie pary skarpet, które po godzinie jak wyjąłem były mokre oraz zrobiły mi się otarcia na wewnętrznej stronie obu stóp. Jaka jest możliwość, że mogłem złapać grzybicę stóp? Jest możliwość, że nie dezynfekują łyżew? Teraz dzień po strasznie poci mi się stopa. Nie mam żadnych oznaków pomiędzy palcami, ale mam dziwne mrowienie/swędzenie w stopach. Na wszelki stosuję clotrimazolum. Po ilu dniach są objawy grzybicy?

Zakładanie butów, które nosił ktoś inny, może być przyczyną grzybicy. Im więcej osób korzystało z tych butów, tym prawdopodobieństwo grzybicy większe. Natomiast jeśli objawy pojawiły się już następnego dnia, to raczej na skutek podrażnienia, rzadziej uczulenia, grzybica nie rozwija się tak szybko.