Czy wyprostowanie linii zgryzu spowoduje wyprostowanie nosa?

Witam serdecznie, w dzieciństwie miałam usuwany czwarty ząb na gorze, gdyż ząb 3 wyrastał z góry. Dentystka postanowiła usunąć zdrowy ząb, aby ten wyrastający na gorze wskoczył na jego miejsce. Tak tez sie stało, ale spowodowało to przesunięcie całej lini posrodkowej moim zebow w lewa stronę. Obecnie leczę sie ortodontycznie i w tym celu przesuwamy linie posrodkowa, zeby była równo :) mam tez krzywy nos w te sama stronę co linie posrodkowa. Czy wyprostowanie linii spowoduje wyprostowanie nosa?

Brak miejsca na kła był najprawdopodobniej spowodowany asymetrią czaszkową i wadą postawy. Bez interwencji chiropraktyka lub osteopaty i odtworzenia miejsca na czwórkę może być szalenie trudno wyprostować nos. Pozdrawiam

Leczenie ortodontyczne służy do przywrócenia zębom odpowiedniej pozycji, przy znacznych wadach zgryzu leczenie może rzeczywiście zmienić rysy twarzy, przywrócić symetrię twarzy, natomiast nie wpływa na ułożenie czy kształt nosa. Zalecana konsultacja z chirurgiem szczękowo-twarzowym, który specjalizuje się w leczeniu tego typu nieprawidłowości.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl