Czy wypróżnienie się po przyjęciu tabletki ma wpływ na jej działanie?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od pół roku. Wczoraj zażyłam pierwszą tabletkę z nowego opakowania po czterodniowej przerwie (stosuję tabletki Y*** 24+4), jednak dziś rano zauważyłam, że krwawienie nie ustało. Dodam, że po 2 godzinach od przyjęcia tabletki, wypróżniłam się. Czy to sprawiło, że tabletka nie wchłonęła się do końca? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Odwołuję się do mojego poprzedniego pytania - krwawienie ustało przy drugiej tabletce z kolejnego opakowania. Więc wszystko w porządku? Stolec był luźny, ale z pewnością nie była to biegunka, bo pojawił się raz tamtego wieczoru. Mam powody do obaw? Dziękuję za poprzednią szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystko jest w porządku. Konieczne jest trochę czasu, aby tabletki zatrzymały krwawienie. Stolec po 2 godzinach od przyjęcia tabletki nie miał wpływu na jej wchłanianie.